• Patinaj Artistic

Ultimele medalii la Nisa

Astăzi vor fi aflaţi câştigătorii concursurilor individuale de la Campionatele Mondiale de Patinaj Artistic

31/03/2012

Eurosport va transmite vineri seară finala probei pe perechi, de la Campionatele Mondiale de Patinaj Artistic

29/03/2012

Eurosport va transmite în această săptămână Campionatele Mondiale de Patinaj Artistic, care se vor desfăşura la Nisa

27/03/2012

Deşi accidentat la genunchi, patinatorul rus a câştigat pentru a şaptea oară în carieră titlul continental

28/01/2012

De trei ori campion al lumii, rusul în vârstă de 29 de ani nu va participa la competiţia care va debuta la finalul lunii martie

26/01/2012

Patinatoarea din Japonia s-a impus pentru a doua oară la un campionat mondial

30/04/2011

Campioana olimpică ocupă prima poziție după programul scurt, în pofida unei greșeli care a costat-o două puncte

30/04/2011

Perechea germană a schimbat locul doi de la programul scurt în medalia de aur, a treia la Mondiale în palmaresul său

29/04/2011

Canadianul n-a avut rival nici la programul liber, câștigând detașat primul titlul mondial al carierei

29/04/2011

Canadianul a obținut un punctaj record pentru programul scurt la Campionatele Mondiale de patinaj artistic

28/04/2011

Competiția din capitala Rusiei are loc cu întârziere, după ce Japonia nu a mai putut organiza evenimentul

27/04/2011

În urma evenimentelor din Japonia, Uniunea Patinajului Internațional a scos din calendar întrecerea programată în această lună

14/03/2011

Tânărul francez a câştigat sâmbătă seara primul titlu de campion european la seniori

30/01/2011

Patinatoarea din Elveţia a cucerit titlul continental la Europenele de la Berna după un program liber fără greşeală

29/01/2011

Nathalie Péchalat și Fabian Bourzat au câștigat titlul european la Berna, după un duel superb cu rușii

29/01/2011

Germanii au reluat şirul victoriilor la Europene, detronându-i pe ruşi la competiţia de la Berna

28/01/2011

Japonia a dominat probele individuale la Mondialul de la Torino, Asada dublând aurul lui Takahashi

28/03/2010

Daisuke Takahashi a scris istorie la Torino, devenind primul nipon campion mondial la patinaj artistic

26/03/2010

Retragerea campionilor olimpici de la Vancouver nu a împiedicat China să-şi păstreze supremaţia în proba de perechi

25/03/2010

Fostul campion olimpic va fi operat la genunchi şi ratează Campionatele Mondiale de la Torino

23/03/2010

Campionul rus a revenit în patinaj şi va încerca să realizeze o dublă istorică la Jocurile Olimpice de la Vancouver

05/11/2009

Yu-Na Kim a câştigat concursul feminin al primului Grand Prix al sezonului. Eurosport va transmite LIVE întreaga serie din 2008

28/10/2008

Patinatorul canadian a câştigat ultima probă la Campionatele Lumii de la Goeteborg. Duminică, LIVE la Eurosport, gala laureaţilor

22/03/2008

Campionii mondiali la dans, bulgarii Denkova/Staviski, au decis să amâne anunţul retragerii din activitatea profesionistă

03/04/2007

Bulgarii Denkova/Staviski ocupă locul întâi înaintea programului liber din concursul de dans, la Mondialele de la Tokyo

22/03/2007

Anterior Mondialelor, Eurosport va transmite în direct joia aceasta, de la ora 20:45, întrecerile Turneului celor patru continente

07/02/2007

În această săptămână, Eurosport transmite ÎN DIRECT întrecerile Campionatelor Europene din Capitala Poloniei

23/01/2007

Eurosport prezintă retrospectiva celor mai frumoase momente din galele demonstrative ale ultimilor şapte ani, pe 23 decembrie

02/12/2006

Eurosport propune în săptămâna 20-26 martie spectacolul de gală al Campionatelor Mondiale de la Calgary, Canada

20/03/2006

Eurosport dedică peste 25 de ore de transmisiuni LIVE Campionatelor Europene, între 16 şi 22 ianuarie