• Ciclism

Turul Franței 2015: transmisiuni Live de excepție pe Eurosport

Le Tour începe sâmbătă la Utrecht (ora 14.45) iar în total vor fi peste 80 de ore de transmisiuni în direct

 

 
  • Fotbal

Statele Unite vs Japonia se joacă duminică noaptea de la ora 2.00

 

  • Ciclism

Alberto Contador, Chris Froome, Vincenzo Nibali şi Nairo Quintana sunt creditaţi cu şanse aproximativ egale la câştigarea tricoului galben

 

  • Ciclism

Fostul campion mondial este convins că poate domina sprinturile la această ediţie a Turului Franţei

 

  • Ciclism

700 de ciclişti au parcurs deja împreună 6 tururi în jurul lumii în încercarea de a câştiga premii extraordinare

 

Grila de programe

00:20
Ciclism
CICLISM: Turul Italiei - Cele mai frumoase faze,  (60min)
01:20
Ciclism
CICLISM: Ciclism cu LeMond (19min)
01:40
Cel mai puternic om
CEL MAI PUTERNIC OM: Liga Campionilor, la Varsseveld, în Olanda -   (470min)
09:36
Fotbal
FOTBAL: Cupa Mondială la feminin, în Canada - Semifinale: Japonia - Anglia (54min)
10:30
Tenis de masă
TENIS DE MASĂ: Super Seria, la Inchon, în Coreea de Sud -   (156min)
 
 
13:06
Ciclism
CICLISM: Ciclism cu LeMond (23min)
13:28
Ciclism
CICLISM: Turul Italiei - Cele mai frumoase faze,  (64min)
14:33
Ciclism
CICLISM: Turul lui LeMond (23min)
14:56
Ciclism
CICLISM: Turul Franţei - Etapa întâi, Utrecht - Utrecht (contratimp individual) (224min)
 
18:40
Ciclism
CICLISM: Turul lui LeMond (19min)
18:59
Fotbal
FOTBAL: Campionatul European feminin sub 17 ani, la , Islanda - Finala: Spania - Elveţia (108min)
20:47
Omnisport
OMNISPORT: WATTS - Ciclism - cele mai frumoase momente (30min)
21:17
Călărie
CĂLĂRIE: Excelenţă ecvestră (5min)
21:21
Călărie
CĂLĂRIE: Circuitul Campionilor Global, la Paris, în Franţa -   (81min)
22:43
Călărie
CĂLĂRIE: Excelenţă ecvestră (9min)
22:52
Fotbal
FOTBAL: Cupa Mondială la feminin, în Canada - Locul trei: Germania - Anglia (130min)
 
00:05
Ciclism
CICLISM: Criteriul Dauphine, în Franţa (59min)
01:03
Ciclism
CICLISM: Turul Franţei -  ,  (57min)
02:01
Snooker
SNOOKER: Openul australian Goldfields, la Bendigo, în Australia - Sferturi de finală  (101min)
03:41
Ciclism
CICLISM: Criteriul Dauphine, în Franţa (18min)
04:59
Snooker
SNOOKER: Openul australian Goldfields, la Bendigo, în Australia - Sferturi de finală  (105min)
06:43
Sporturi de contact
SPORTURI DE CONTACT: Fight Club (104min)
08:27
Ciclism
CICLISM: Turul Franţei -  ,  (63min)
09:30
Fotbal australian
FOTBAL AUSTRALIAN: Liga de Fotbal Australian , în Australia - Etapa a 14-a Gold Coast Suns (Australia) - North Melbourne (Australia)  (174min)
 
12:25
Snooker
SNOOKER: Openul australian Goldfields, la Bendigo, în Australia - Semifinale  (156min)
 
15:00
Snooker
SNOOKER: Openul australian Goldfields, la Bendigo, în Australia - Semifinale  (120min)
17:00
Curse de maşini
CURSE DE MAŞINI: Seria Blancpain Sprint, la Moscova, în Rusia -   (75min)
 
18:15
Gp3
GP3: Seria, la Silverstone, în Regatul Unit - Prima cursă  (45min)
19:00
Caiac-canoe
CAIAC-CANOE: Cupa Mondială slalom , în Slovacia - Etapa întâi  (75min)
20:15
Ciclism
CICLISM: Turul Franţei - Etapa întâi, Utrecht - Utrecht (contratimp individual) (105min)
22:00
Fotbal
FOTBAL: Campionatul European feminin sub 17 ani, la , Islanda - Finala:  (59min)
23:00
Snooker
SNOOKER: Openul australian Goldfields, la Bendigo, în Australia - Semifinale  (121min)